Crònica de la Kikeneta

La Copa Col·legial és un torneig d’invitació organitzat per l’Associació de Bàsquet Col·legial i dirigit exclusivament a col·legis, amb els equips participants representant al seu col·legi de manera oficial. El nombre d’equips participants, tant en categoria masculina com femenina, serà decisió de l’organització de la Copa Col·legial.

En ella no només participen i donen espectacle els jugadors que salten a la pista. Equips d’animadores que cada any són més i millors, mascotes col·legials que no paren d’animar als seus equips, i per descomptat seguidors col·legials, que, amb els colors del seu col·legi omplen d’espectacle les graderies i converteixen cada partit de la Copa Col·legial en una cosa inoblidable.

El Claret ha participat en aquesta competició tant l’equip masculí com l’equip femení.
L’equip femení va jugar el primer partit contra el Sant Antoni i van guanyar amb una diferència de cinquanta punts. Es van classificar i van poder jugar la segona ronda classificatòria contra el Virolai. Aquest partit es va jugar el dilluns 28 de març al Pati vell del Claret, malauradament la nostra escola va perdre per una diferència de setze punts decidits en l’últim quart. En els dos partits, la MVP del Claret va ser Cèlia Barberan. Per tant, les jugadores van quedar eliminades d’aquest torneig.

Per altra banda, a l’escola també tenim l’equip masculí que continua classificat a la Copa. El primer partit el van jugar contra el Sagrat Cor Sarrià com a equip visitant, que van guanyar amb una ajustada diferència de 6 punts i gràcies a la contribució de tot l’equip, sobresortint el nostre company de 2n de Batxillerat, Oriol Brunet.
El següent partit va ser contra el Virolai que igual que la contrapart femenina, es va jugar al Pati Vell de l’escola, al partit es va viure un gran ambient gràcies, l’afició dels dos equips, però va ser el grup de Claret Hooligans el que va marcar la diferència i juntament amb els tirs lliures del MVP del partit, Sergi Carrasco, l’equip va tornar a guanyar per una diferència de sis punts.

El divendres 8 d’abril es van jugar els quarts de final a Mollet del Vallès al pavelló de l’escola de Sant Gervasi, la nostra escola va anar com a visitant a disputar el partit. Tot i ser un partit molt igualat i on fins a l’últim moment no se sabia amb seguretat qui guanyaria, un llançament d’Oriol Mur quan falten dotze segons del final del partit, van permetre al Claret classificar-se per les semifinals amb només un punt de diferència al marcador. En l’equip del Claret, el nostre company de classe Edu Hernández va ser nomenat MVP del partit.
El dia 26 d’abril, es jugarà la semifinal contra el Badalonès i per segon cop consecutiu, els jugadors claretians jugaran com a visitants.

Fet per: Martina Alonso, Arnau Borrell i Àxel Galicia, 1r de Batxillerat A.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s